Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Aktuality

28. 7. 2017

Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici

Rada města Loun odsouhlasila na své schůzi poskytnutí individuální dotace pro Nemocnici Louny a.s. na pořízení 16 řezového CT zařízení. Nový přístroj zajistí rychlejší a přesnější vyšetření a s tím spojené zlepšení lékařské péče. Dotace ve výši 450 000 Kč bude poskytnuta z Fondu sociálních věcí a zdravotnictví, do kterého přispívají i obce správního obvodu formou daru na provoz lékařské pohotovostní služby v Lounech.

 
24. 7. 2017

Technická údržba laviček

Vážení cestující,
dovolujeme si vás informovat, že v nejbližších dnech proběhne demontáž laviček na autobusových zastávkách Louny,, Osvoboditelů, Louny,,sokolovna, Louny,,Žižkova a Louny,,Luna, a to vždy v obou směrech. Technická údržba mobiliáře bude probíhat zhruba 14 dnů. Do doby zpětné instalace laviček dbejte, prosím,  zvýšené opatrnosti v blízkosti konstrukcí laviček.
Děkujeme za pochopení.

 
24. 7. 2017

Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu

Demolice Městské plavecké haly v Lounech

Město Louny v loňském roce přistoupilo k záměru vybudování nového objektu Městské plavecké haly. V současné době probíhá souběžně demolice původního objektu Městské plavecké haly v Lounech a zpracování projektové dokumentace k novému objektu.

 
20. 7. 2017

Investiční akce na Městském zimním stadionu v Lounech

Městský zimní stadion Louny

Město Louny, zastoupené Odborem správy majetku, realizuje v tomto roce na Městském zimním stadionu několik investičních akcí.
První z těchto akcí, byla výměna plynových kotlů. Tyto práce prováděla firma Jaroslav Hrbek Instalatérství - topenářství. Tato investiční akce byla zahájena v květnu 2017 a dokončena v červnu 2017. V rámci této akce došlo k výměně dvou plynových kotlů v budově A, kde sídlí vedení klubu a k výměně dvou plynových kotlů v budově B, které jsou potřebné pro ohřívání šaten a akumulačních nádrží.

 
20. 7. 2017

Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše

Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše

Dovolujeme si Vás pozvat na vzpomínkové setkání občanů města Loun u příležitosti 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše v Lounech , které se uskuteční za přítomnosti vedení města Loun a členů společenských organizací v Lounech v  úterý 1. srpna 2017 od 14:00 hodin u rodného domu v Kolonii v Lounech.
Srdečně zve Město Louny a Česko-ruská společnost

 
18. 7. 2017

Strategický rámec MAP pro území ORP Louny byl aktualizován

MAP

Řídící výbor  MAP pro SO ORP Louny na svém 3. zasedání dne 20.6.2017 schválil aktualizaci Strategického rámce MAP (verze 02) včetně seznamu investičních priorit a zásobníku dalších projektových záměrů. Předmětem aktualizace bylo rozšíření investičních záměrů. 

 
14. 7. 2017

Wi-Fi síť na Mírovém náměstí v Lounech je už v provozu

Připojení k FreeWifi_Louny

Od konce června mohou obyvatelé i návštěvníci města využívat bezplatné připojení k veřejné Wi-Fi síti na Mírovém náměstí v Lounech. Nápad na zřízení bezplatného veřejného připojení v centru města vzešel v loňském roce z pravidelného setkávání starosty města Radovana Šabaty s 18 letými občany. Na jedno připojení k městské bezplatné Wi-Fi síti mohou uživatelé čerpat až 500 MB dat po dobu připojení 1 hodiny. Po vyčerpání určeného datového limitu nebo uplynutí 1 hodiny budou uživatelé od sítě automaticky odpojeni a další připojení mohou provést nejdříve za 2 hodiny.

 
13. 7. 2017

Na lounském vlakovém nádraží začala fungovat půjčovna kol ČD

ČD Bike - půjčovna kol

Přímo v nádražní budově hlavního vlakového nádraží v Lounech si můžete vypůjčit kolo v půjčovně kol Český drah (ČD). K dispozici jsou 3 dámská a 3 pánská krosová kola a zapůjčit si můžete také cyklistickou helmu a zámek na kolo.

 
12. 7. 2017

Úředníci mají k dispozici elektrokolo

Elektrokolo

Pěšky trvají obchůzky příliš dlouho a autem nejsou všechna místa dobře přístupná a jeho provoz je poměrně drahý, právě proto úředníci z odboru správy majetku Městského úřadu v Lounech dostali k dispozici elektrokolo. Výhodou toho dopravního prostředku jsou především provozní náklady na služební cesty úředníků do terénu, kdy průměrná cena energie spotřebované na 1 km se pohybuje okolo 6 haléřů.

 
12. 7. 2017

Rekonstrukce vnitřního vybavení Domova pro seniory v Lounech

Domov pro seniory Louny

Dne 10.7.2017 byla zahájena investiční akce „Rekonstrukce vnitřního vybavení Domova pro seniory v Lounech“. Vzhledem k tomu, že u objektu Domova pro seniory je v katastru nemovitostí zapsáno věcné břemeno v souvislosti s poskytnutou dotací na zrealizované půdní vestavby, není možné žádat o dotaci z programu MPSV. I z tohoto důvodu, ale zejména s ohledem na zachování částečného provozu Domova pro seniory, bude celá akce realizována po etapách.

 
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load