Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Chcete se na něco zeptat úředníků městského úřadu nebo představitelů města? Máte nějaký námět na zlepšení situace ve městě? Rádi byste na něco upozornili? Máte nějaký dotaz, který si myslíte že zajímá více lidí? Ptejte se nás! Vaše dotazy budou zpracovány a jejich znění vč. odpovědi bude zveřejněno do 7 pracovních dnů. Pozn.: Administrátor těchto stránek zodpovídá za jejich obsah. Anonymní dotazy a dotazy s nevhodným obsahem nebudou zodpovídány ani zveřejňovány.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Letní lounské kino
Marek Zienert  |  7.8.2017 23:43:30
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli město plánuje do budoucna využít letní lounské kino na výstavišti. Přijde mi škoda, že je nevyužité a myslím, že by bylo fajn, alespoň o letních víkendech, uspořádat nějaká představení, promítání filmů, atp.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 14.8.2017 8:13:39
Vážený pane Zienerte,

děkujeme za Váš místně položený dotaz, právě z tohoto důvodu město připravuje výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace na zastřešení jeviště letního kina. V roce 2018, po schválení rozpočtu zastupitelstva se plánuje tuto akci realizovat. Mimo to plánuje Město Louny v areálu Výstaviště další investiční akce jako opravu pavilonu A a B a revitalizaci Masarykových sadů, aby v budoucnosti mohl být celý areál hojněji využíván k mnoha kulturním akcím.

S přáním pěkného dne

Ing. Petra Fikarová
Odbor správy majetku
Oddělení rozvoje města a investic
Městský úřad Louny
ULOMENÁ VĚTEV
Bílý Jan  |  9.8.2017 7:31:55
U stromu pod Mostem veslařů je ulomená větev a visí volně dolů. Ohrožuje pohybující se pejskaře. Prosím, pokuste se ji odstranit rychleji, než na někoho spadne!!!!
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 9.8.2017 12:36:05
Dobrý den pane Bílý,

ulomenou větev vrby evidujeme a již bylo objednáno její odstranění. Práce budou provedeny v co nejkratším možném termínu s ohledem na časové možnosti dodavatele.

Děkujeme za Váš podnět.

S přáním pěkného dne

Bc. Tereza Havlínová
odbor správy majetku
veřejná zeleň, rybářské lístky
Městský úřad Louny
analematické sluneční hodiny
Zdeňka Šmatláková  |  28.7.2017 15:11:10
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda hodiny namalované na parkovišti u Billy by nemohly být znova natřeny? Jsou již odřené a špatně viditelné. Bylo by škoda si nechat v Lounech takovýto unikát zaniknout.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 7.8.2017 12:08:28
Dobrý den, paní Šmatláková,

děkujeme za Váš podnět. Obnova těchto hodin byla zadána Technické správě města Loun s.r.o. s tím, že bude provedena do 15.09.2017.

S přáním pěkného dne.

Město Louny

Petr Blahout
referent odboru správy majetku
Městský úřad Louny
Cesta parkem k zimnímu stadionu
Zina Borlová  |  12.7.2017 18:36:26
Dobrý den,
často procházím parkem, který se rozprostírá mezi Husovou ulicí a zimním stadionem /podél zdi/.V jeho horní části je skupina asi deseti smrků, z nichž jeden je vychýlený nad cestu, kudy projde denně plno dětí.Pár metrů nad ním u chodníku je téměř celá suchá bříza, níž u trati zase proschlá hruška.Prosím firmu, která se stará o dřeviny v tomto parku, aby zasáhla dříve, než vítr a silná bouřka.
Děkuji.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 24.7.2017 7:45:04
Dobrý den,
dne 20.07.2017 bylo provedeno místní šetření v Cukrovarské zahradě. Prosychající dřeviny evidujeme a bude provedeno jejich kácení v době klidu vegetace. Smrk disponuje křivým růstem a vychýleným těžištěm. Kořenový systém se zdá dobře prokořeněný. Posouzení stability dřeviny bude zadáno odborné firmě.

Děkujeme za Váš podnět.

S přáním pěkného dne

Bc. Tereza Havlínová
odbor správy majetku
veřejná zeleň, rybářské lístky
Městský úřad Louny
Bezdomáci
Ing. Czyž jiří  |  15.7.2017 14:29:36
Dobrý den,
již delší dobu se zdržuje a "kempuje" parta podivných osob pod Mostem veslařů v prostoru, který je určen pro venčení psů.
Žádám Vás tímto o vyklizení a vyčištění tohoto prostoru. Jako občanovi tohoto města se tento stav nelíbí.
Děkuji.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 19.7.2017 17:02:27
Dobrý den,
ano, v uvedené lokalitě - pod mostem Veslařů, se v poslední době usídlila skupinka bezdomovců. Tito bezdomovci byli z tohoto místa opakovaně vykázáni hlídkami MP a zdá se, že se již přesunuli na jiné místo. Ze strany MP zde budou prováděny i nadále namátkové kontroly.

přeji hezký den

Radek Baláš
ředitel MP Louny
Lavičky
Marie Parth Rychtaříková  |  20.6.2017 17:16:31
Dobrý den, chci se zeptat, jestli by bylo možné u vlakové zastávky Louny Střed umístit lavičku pod stromy, v tomhle horkém počasí je tam čekání na vlak příjemnější, než pod plastovou střechou zastávky. Když vidím ty babičky jak tam postávají, je mi jich líto. Děkuji.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 21.6.2017 12:57:52
Dobrý den, paní Rychtaříková,
děkujeme za zaslání podnětu ke zlepšení životního prostředí ve městě Louny. Obratem byl dodavatelské firmě zaslán požadavek na umístění lavičky do prostoru zeleně v blízkosti vlakové zastávky Louny – střed. Realizace této objednávky proběhne v co nejkratším možném termínu s ohledem na časové možnosti dodavatele.

S přáním pěkného dne

Bc. Tereza Havlínová
odbor správy majetku
veřejná zeleň, rybářské lístky
Městský úřad Louny
zrcadlo
Czyž Jiří  |  20.6.2017 6:56:04
Dobrý den,
bylo by možné umístit na křižovatku ulic Petra Obrovce a nám. Petra Obrovce ( výjezd od zdravotního střediska GPS 50°21´30.748N , 13°47´32.835E) zrcadlo pro zlepšení bezpečnosti při výjezdu vozidel z tohoto prostoru? Jedná se také o přejezd ulice cyklisty po oficiální cyklostezce.
Děkuji.
Czyž Jiří
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 21.6.2017 12:56:28
Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět, který bude předložen k projednání Dopravní komisi RM dne 02.08.2017. Poté bude zápis z jednání dopravní komise schvalován radou města. O výsledku Vás budeme informovat v září 2017.

S pozdravem

Petr Blahout
referent odboru správy majetku
Městský úřad Louny
Dětské hřiště
Jana Šťastná  |  14.6.2017 10:35:55
Dobrý den,
chtěla bych nahlásit, že u dětského hřiště mezi domy 2117, 2116 ve Smetanové ulici, je poškozen plot, který je okolo dětského pískoviště. Je tam vylomená branka. Také bych se chtěla zeptat, zda by šel dosypat i písek do pískoviště.

Děkuji Vám za odpověď.

Hezký den

Jana Šťastná
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 16.6.2017 7:42:36
Dobrý den paní Šťastná,

závada zjištěná na dětském hřišti ve Smetanově ulici tj. vylomení branky, oprava plotu a odplevelení, byla nahlášena k odstranění vysoutěžené firmě Zahradníček, s.r.o. dne 9.6.2017. Dle sdělení pracovnice této firmy je odstranění této závady plánováno nejpozději do pondělí 19.06.2017.
Údržba pískovišť probíhá v souladu s platnou legislativou a to tak, že je každý sudý rok písek v pískovištích vyměněn a každý lichý rok je překopán. K doplnění atestovaného písku v pískovišti dojde v r. 2018.

S pozdravem

Eva Hejná
odbor školství, kultury a sportu
Městský úřad Louny
Dopravní situace u 3.ZŠ
Ladislava Havlová  |  5.6.2017 9:12:45
Dobrý den, velice by mne zajímalo, jak hodlá město řešit dopravní situaci u 3. základní školy, konkrétně v ulici Dukelská, kde se v ranních a odpoledních hodinách nedá vrátit domů, neboť zde parkují rodiče dětí, které vozí do školy a mne opravdu nebaví hodinu ráno kroužit po městě, už tak zasekaném auty, abych si potom zaparkovala před svým bydlištěm a mohla jít domů. Situace je opravdu neúnosná.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 14.6.2017 10:45:38
Dobrý den, paní Havlová,
v r. 2016 realizovalo Město Louny stavební úpravy v ul. Dukelská s tím, že bylo provedeno parkoviště se šikmým stáním pro 9 vozidel, dále došlo k vyznačení parkovacího pruhu pro podélné stání.
Místní komunikace jsou veřejně přístupné pozemní komunikace, které slouží dopravě ve městě, včetně parkování. V mezích zvláštních předpisů upravujících provoz na pozemních komunikacích a za podmínek stanovených zákonem smí každý užívat pozemní komunikace bezplatně obvyklým způsobem a k účelům, ke kterým jsou určeny – jedná se o obecné užívání. Chápeme, že není příjemné hledat volná stání k zaparkování, ale bohužel nemůžeme ovlivnit, který občan kde zaparkuje.

Děkujeme za pochopení.

Petr Blahout
referent odboru správy majetku
Městský úřad Louny
Toulavé kočky
Tomáš Charvát  |  6.6.2017 16:24:21
Dobrý den,

bydlím na sídlišti U Pramene, a je zde několik toulavých koček, které žijí v jednom křoví mezi paneláky. Tam je chodí krmit spoluobčané a vzniká tu nepořádek ze zbytků jídla a kostí. V současném teplém počasí je zde hrozný zápach, se kterým souvisí i nepořádek, jelikož kočky kosti roztahají po okolí. V uvedeném křoví se nachází prázdné plastové misky se zbytky jídel. Je možnost kočky odchytit, nebo uvedené křoví mezi domy čp. 2486 a čp.2487 v rámci možností vystříhat, tak aby zde kočky neměli úkryt a spoluobčané už jim do křoví nemohli dávat zbytky jídel a dělat tak nepořádek? Předem děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Jana Dlouhá, Sekretariát starosty | 13.6.2017 7:56:06
Dobrý den, pane Charváte,

problematice výskytu toulavých koček ve městě se věnujeme, o pohybu většího množství koček v uvedené lokalitě jsme informováni. Z tohoto důvodu byl právě zde zahájen jejich odchyt s následnou kastrací. Odkládáním nádob obsahujících pokrm pro kočky, případně budováním přístřešků na veřejném prostranství se občan dopouští přestupku, a to jak neoprávněného záboru veřejného prostranství, tak i znečištění veřejného prostranství, za což může být uložena pokuta. Vzhledem k tomu, že někteří občané toto nerespektují, zajišťuje město Louny i úklid těchto prostor.

Ořez keřových porostů mezi domy čp. 2487 a 2486 bude proveden s ohledem na vhodné klimatické podmínky. Úprava bude spočívat ve zmlazení zmíněných keřů po obou stranách štítů domů, odstranění náletových dřevin a odstranění výmladků lípy.

Věříme, že tato opatření přispějí ke zlepšení Vámi popisované situace.

S pozdravem
Ing. Ingrid Juklová
odbor správy majetku
vedoucí oddělení dopravy a veřejného pořádku
Městský úřad Louny
1 2 3 4 | další >
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load