Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku

A 01, autor: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje požární stanice Louny

V úterý 13. června proběhla na základě žádosti Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje zkouška průjezdnosti ulic města pro složky integrovaného záchranného systému. Kontrola průjezdnosti probíhala mezi 20. – 22. hodinou za účasti Městské policie Louny, Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje z požární stanice Louny. Průjezdnost testovaly především zásahové vozy hasičského záchranného sboru včetně vozu s teleskopickou plošinou.

Složky integrovaného záchranného systému zkoušely průjezdnost v ulicích: Karlova, sídliště Československé armády, Fr. Chlouby, Palackého, Tomanova, Přemyslovců, Petra Obrovce, Kosmonautů  a Kpt. Nálepky, Na Valích. „Děkujeme všem občanům za zúčastněný přístup ke zkoušce průjezdnosti. Bohužel musíme konstatovat, že průjezdnost pro hasičskou techniku nebyla ve všech úsecích testovací trasy zajištěna,“ uvedl k průběhu zkoušky průjezdnosti ulic starosta města Radovan Šabata.

Protokol o této zkoušce bude nyní předán k projednání Dopravní komisi Rady města Loun a závěry budou předloženy Radě města Loun a následně předány Bezpečnostní radě obce s rozšířenou působností Louny. Nejčastějšími příčinami neprůjezdnosti ulic byly zaparkované automobily v křižovatkách a na vodorovném dopravním značení. Tímto nezodpovědným chováním řidiči mohou způsobit, že se složky integrovaného záchranného systému nedostanou k mimořádné události včas.

Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku

13. 6. 2017 Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje požární stanice Louny
A 01, autor: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje požární stanice Louny

A 01