Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence

Již více než dvě desítky let trvá partnerství měst Loun a Lučence. Jedním z hlavních pilířů spolupráce je partnerství škol. V srpnu loňského roku se místostarosta města Mgr. Jan Čermák společně s radními Mgr. Janem Červou a PaedDr. Milanem Riegerem zúčastnili městských slavností Lučenské hodovanie.

Jedním z cílů oficiální návštěvy bylo i navázání spolupráce mezi vybranými školami. Studenti díky této spolupráci mohou vyjíždět do partnerského města na výměnné pobyty a poznávat tak nejenom nové přátele, ale i kulturu a krajinu.

„Spolupráce v oblasti školství je pro nás dlouhodobě prioritou a jsme rádi, že se v letošním roce podařilo základní škole J. A. Komenského zorganizovat výměnný pobyt pro své žáky. Rád bych škole poděkoval za projevenou aktivitu a těší mě, že se myšlenka spolupráce škol a zájmových organizací v rámci partnerství měst se začíná naplňovat,“ uvedl k partnerství s Lučencem místostarosta Mgr. Jan Čermák.

Žáci v partnerském městě oslavili společně s novými kamarády 35. výročí založení partnerské školy, navštívili zámek Halič, soutěžili o „majstra fyziky“ nebo absolvovali společnou československou výuku. Žáky i s jejich učiteli přijala na lučenecké radnici primátorka PhDr. Alexandra Pivková.

V minulém roce se město Lučenec v rámci partnerství prezentovalo na festivalu Letní lounské vábení a ve spolupráci s Městem Louny uspořádalo akci a názvem Slovenský víkend.

10.5.2017 9:47:54 | přečteno 70x | Mgr. Kamila Jarolímková
Štítky: lučenec