Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici

Rada města Loun odsouhlasila na své schůzi poskytnutí individuální dotace pro Nemocnici Louny a.s. na pořízení 16 řezového CT zařízení. Nový přístroj zajistí rychlejší a přesnější vyšetření a s tím spojené zlepšení lékařské péče. Dotace ve výši 450 000 Kč bude poskytnuta z Fondu sociálních věcí a zdravotnictví, do kterého přispívají i obce správního obvodu formou daru na provoz lékařské pohotovostní služby v Lounech.

V roce 2016 na provoz lékařské pohotovostní služby přispělo 13 obcí (Vinařice, Peruc, Výškov, Cítoliby, Vrbno nad Lesy, Pnětluky, Chlumčany, Želkovice, Obora, Žerotín, Brodec, Opočno, Úherce) celkovou částkou 172 156 Kč. V letošním roce již na účet města přispěly obce Obora, Zbrašín, Úherce, Cítoliby, Vrbno nad Lesy a Výškov darem ve výši 69 116 Kč a zároveň probíhá uzavírání smluv s obcemi Chlumčany, Peruc, Líšťany, Libčeves a Počedělice, které přispějí úhrnnou částkou 93 632 Kč. Právě finanční prostředky z darů obcí budou tvořit část dotace na pořízení CT zařízení pro lounskou nemocnici. Město Louny se bude na poskytnuté dotaci podílet finanční částkou 120 000 Kč.

„Jsem rád, že díky schválení této dotace podpoříme potřeby zdravotnictví v našem městě. Chtěl bych zároveň poděkovat všem obcím, které nám poskytují dary na provoz lékařské pohotovostní služby, jež se staly základem dotace na nové CT zařízení“ uvedl ke schválení dotace starosta města Radovan Šabata.

Individuální dotace, kterou město poskytne, představuje pouze část nákladů na pořízení zařízení v hodnotě 6 500 000 Kč. Uvolnění finančních prostředků z Fondu sociálních věcí a zdravotnictví bude ještě schvalovat zastupitelstvo města na svém zasedání 18. září.

28.7.2017 12:11:13 | přečteno 51x | Mgr. Kamila Jarolímková

Aktuální informace

Ladislav Novák má pamětní desku na rodném domě Oficiální návštěva partnerského města Lučenec Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč Cycletour Louny- Barendrecht odstartovala Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu Vzpomínková akce \"Svíčky za padlé\" Uzavření úřadu - pátek 7.7.2017 Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7 Louny mají „skleněnou popelnici“ Návštěva europoslance Pavla Svobody na lounské radnici Prohlášení vedení města Louny k \"protikuřáckému zákonu\" Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence Vracíme sochu T. G. Masaryka do Loun Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech Pozvánka na setkání vedení města s občany Starostové jsou pravidelně informováni o dostavbě D7 Povinnosti majitelů psů Zemřel čestný občan města Loun Evžen Seidl Vedení města poděkovalo žákům za výjimečný lidský čin Setkání vedení města se zástupci firem a organizací Oficiální vyjádření k zrušení svozu komunálního odpadu 1x za 14 dní Instalace velkoformátové fotografie Vánoční blahopřání