Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech

jednání MPH

Ve středu 9. srpna se uskutečnila klíčová schůzka, která pomůže definitivně určit podobu Městské plavecké haly v Lounech. Na schůzce se sešli architekt ze studia Arch. Design, s.r.o společně s radními města, členy vybraných komisí rady města a jmenovanou pracovní skupinou, která se zabývá přípravou projektu nové plavecké haly.

V první části schůzky architekt Ing. Arch. David Kudla představil přítomným nový návrh vnitřního uspořádání prostoru v objektu budoucí plavecké haly. V návrhu bylo třeba respektovat připomínky Krajské hygienické správy (KHS), připomínky členů investiční a sportovní komise rady města i provozně-technických pracovníků. Hlavní změny v řešení vnitřní dispozice, oproti studii, budou následující: stavebně oddělený prostor s bazénkem pro kurzy plavání batolat, přesun velkokapacitních šaten do 1. PP, které bude v úrovni stávajícího parkoviště, vznik průplavu do venkovní vířivky a přesun parní sauny do bazénové části. Na základě této schůzky je už dnes jasné, že projektanti budou pracovat se zadáním: plavecký bazén 25 m se 6 plaveckými drahami, tobogán o délce 75 m se střední obtížností, venkovní nerezová vířivka s průplavem z plavecké haly, wellness část se 2 saunami (finská sauna 100°C, sauna s nižší teplotou - 60°C), ochlazovnou a odpočívárnou. Součástí budoucí plavecké haly bude také mokrý bar s venkovní terasou, posilovna nebo masáže.

Veškeré vodní atrakce, plavecký bazén, wellness část i mokrý bar budou situovány v 1. NP. V 1. PP pak bude umístěna posilovna, masážní místnost, velkokapacitní šatna s převlékárnou, bazénová technologie a zázemí pro pracovníky plavecké haly.

Celý projekt byl konzultován s Institutem pro tělesně postižené, ale v rámci diskuze vyvstala otázka vybudování výtahu, který by hendikepované osoby a seniory mohl přepravovat mezi patry plavecké haly. V původním návrhu jsou pro hendikepované umístěny samostatné šatny a sociální zařízení na obou podlažích. Architektonické studio tuto připomínku zapracuje do navrhované koncepce a předloží jí k nahlédnutí radě města a pracovní skupině. Závěrečný koncept bude Rada města Loun schvalovat z dvou možných variant (s výtahem/ bez výtahu) na svém zasedání 21. srpna 2017.

Zhotovitelem projektové dokumentace byla ve výběrovém řízení vybrána společnost Arch. Design, s.r.o., s cenou 3 985 740 Kč vč. DPH. Do prosince 2017 bude projektová dokumentace připravena a následně předložena ke společnému stavebnímu a územnímu řízení a do dubna 2018 by měla být hotova dokumentace k realizaci stavby. Po dokončení projektové dokumentace bude neprodleně vypsáno výběrové řízení na zhotovitele. Cena díla bude vycházet z vypracované projektové dokumentace a následného výběrového řízení.

Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč

Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu

Vítězná studie, která je předlohou pro zpracování projektové dokumentace

Prezentace studií „Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech

studie MPH II

studie MPH II

 
stude MPH II a

stude MPH II a

 
jednání MPH

jednání MPH

 
jednání MPH

jednání MPH

 
 
14.8.2017 7:49:30 | přečteno 80x | Mgr. Kamila Jarolímková
Štítky: plavecká hala , bazén
 

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Práce na dostavbě D7 pokračují podle harmonogramu Město převzalo tři objekty stálého lehkého opevnění První školní den Ladislav Novák má pamětní desku na rodném domě Oficiální návštěva partnerského města Lučenec Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč Cycletour Louny- Barendrecht odstartovala Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu Vzpomínková akce \"Svíčky za padlé\" Uzavření úřadu - pátek 7.7.2017 Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7 Louny mají „skleněnou popelnici“ Návštěva europoslance Pavla Svobody na lounské radnici Prohlášení vedení města Louny k \"protikuřáckému zákonu\" Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence Vracíme sochu T. G. Masaryka do Loun Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech Pozvánka na setkání vedení města s občany Starostové jsou pravidelně informováni o dostavbě D7 Povinnosti majitelů psů Zemřel čestný občan města Loun Evžen Seidl Vedení města poděkovalo žákům za výjimečný lidský čin Setkání vedení města se zástupci firem a organizací Oficiální vyjádření k zrušení svozu komunálního odpadu 1x za 14 dní Instalace velkoformátové fotografie Vánoční blahopřání
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load