Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech

jednání MPH

Ve středu 9. srpna se uskutečnila klíčová schůzka, která pomůže definitivně určit podobu Městské plavecké haly v Lounech. Na schůzce se sešli architekt ze studia Arch. Design, s.r.o společně s radními města, členy vybraných komisí rady města a jmenovanou pracovní skupinou, která se zabývá přípravou projektu nové plavecké haly.

V první části schůzky architekt Ing. Arch. David Kudla představil přítomným nový návrh vnitřního uspořádání prostoru v objektu budoucí plavecké haly. V návrhu bylo třeba respektovat připomínky Krajské hygienické správy (KHS), připomínky členů investiční a sportovní komise rady města i provozně-technických pracovníků. Hlavní změny v řešení vnitřní dispozice, oproti studii, budou následující: stavebně oddělený prostor s bazénkem pro kurzy plavání batolat, přesun velkokapacitních šaten do 1. PP, které bude v úrovni stávajícího parkoviště, vznik průplavu do venkovní vířivky a přesun parní sauny do bazénové části. Na základě této schůzky je už dnes jasné, že projektanti budou pracovat se zadáním: plavecký bazén 25 m se 6 plaveckými drahami, tobogán o délce 75 m se střední obtížností, venkovní nerezová vířivka s průplavem z plavecké haly, wellness část se 2 saunami (finská sauna 100°C, sauna s nižší teplotou - 60°C), ochlazovnou a odpočívárnou. Součástí budoucí plavecké haly bude také mokrý bar s venkovní terasou, posilovna nebo masáže.

Veškeré vodní atrakce, plavecký bazén, wellness část i mokrý bar budou situovány v 1. NP. V 1. PP pak bude umístěna posilovna, masážní místnost, velkokapacitní šatna s převlékárnou, bazénová technologie a zázemí pro pracovníky plavecké haly.

Celý projekt byl konzultován s Institutem pro tělesně postižené, ale v rámci diskuze vyvstala otázka vybudování výtahu, který by hendikepované osoby a seniory mohl přepravovat mezi patry plavecké haly. V původním návrhu jsou pro hendikepované umístěny samostatné šatny a sociální zařízení na obou podlažích. Architektonické studio tuto připomínku zapracuje do navrhované koncepce a předloží jí k nahlédnutí radě města a pracovní skupině. Závěrečný koncept bude Rada města Loun schvalovat z dvou možných variant (s výtahem/ bez výtahu) na svém zasedání 21. srpna 2017.

Zhotovitelem projektové dokumentace byla ve výběrovém řízení vybrána společnost Arch. Design, s.r.o., s cenou 3 985 740 Kč vč. DPH. Do prosince 2017 bude projektová dokumentace připravena a následně předložena ke společnému stavebnímu a územnímu řízení a do dubna 2018 by měla být hotova dokumentace k realizaci stavby. Po dokončení projektové dokumentace bude neprodleně vypsáno výběrové řízení na zhotovitele. Cena díla bude vycházet z vypracované projektové dokumentace a následného výběrového řízení.

Vítězná studie, která je předlohou pro zpracování projektové dokumentace

Prezentace studií „Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech

studie MPH II