Prohlášení vedení města Louny k "protikuřáckému zákonu"

Město Louny nepřipravuje žádná represivní opatření v souvislosti s nadcházející účinností tzv. „protikuřáckého zákona“. Městská policie Louny nebude zvyšovat počet kontrol v okolí restauračních zařízení ve městě, protože pořádek a čistota města je kontrolována průběžně a případné prohřešky jsou pokutovány. Vedení města se tímto důrazně ohrazuje proti zavádějícímu článku s názvem „Louny se připravily na protikuřácký zákon, chystají kontroly u hospod“, který byl vydán 24. května 2017 na mediální serveru idnes.cz. Článek obsahuje nejen nepřesnou citaci starosty města, ale i řadu zkratkovitých formulací.

Ze strany radnice byl 16 restauratérům a hoteliérům v centru města odeslán dopis, který je žádá o instalaci popelníků před jejich restaurační a hotelová zařízení. Tyto popelníky byly vybrány architektem města tak, aby v centru města nepůsobily rušivě a sjednotil se jejich vzhled. V případě umístění popelníku nebude Město Louny, s ohledem na veřejný zájem, účtovat hoteliérům a restauratérům poplatek za zábor nebo pronájem veřejného prostoru.

Za město Louny
Radovan Šabata – starosta města