Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu

Demolice Městské plavecké haly v Lounech

Město Louny v loňském roce přistoupilo k záměru vybudování nového objektu Městské plavecké haly. V současné době probíhá souběžně demolice původního objektu Městské plavecké haly v Lounech a zpracování projektové dokumentace k novému objektu.

Projektová dokumentace vychází z vítězné studie architektonického workshopu, která byla schválena Radou města Loun a Zastupitelstvem města Loun. Demolici městské plavecké haly v Lounech provádí společnost PEMELOG s.r.o. a město za ni zaplatí 1 621 400 K vč. DPH. Zhotovitelem projektové dokumentace byla ve výběrovém řízení vybrána společnost Arch. Design, s.r.o. Na zhotovení projektové dokumentace spolupracuje s dodavatelem také pracovní skupina, která byla jmenována Radou města Loun a je složena ze zástupců všech politických stran v zastupitelstvu města. Zhotovení projektové dokumentace je vyčísleno na 3 985 740 Kč vč. DPH. Ve středu 9. srpna se sejde jmenovaná pracovní skupina společně s radními města a na tomto jednání se s konečnou platností rozhodne o celkovém vzhledu, vnitřním uspořádání objektu a technologii úpravy vody, vše musí být v souladu se stanovisky Okresní hygienicko-epidemiologické stanice (OHES). Závěrečný koncept bude předložen investiční komisí na schůzi Rady města Loun 21. srpna. Do prosince 2017 bude projektová dokumentace připravena a následně předložena ke stavebnímu řízení a do dubna 2018 by měla být hotova dokumentace k realizaci stavby. Po dokončení projektové dokumentace bude neprodleně vypsáno výběrové řízení na zhotovitele. Cena díla bude vycházet z projektové dokumentace a následného výběrového řízení.

„Jme rádi, že všechno probíhá dle naplánovaného harmonogramu prací a projekt zatím nenabírá žádné zpoždění. Předpokládáme, že výstavba nového objektu Městské plavecké haly by měla začít v září roku 2018 a doba realizace je plánována na 16 -18 měsíců“ uvedlo k harmonogramu vedení města.

Základní kritéria, která projektová dokumentace zohledňuje, byla obsažena v zadávací dokumentaci a vycházejí z požadavků města a zpracované studie. Nový objekt bude mít celkem 3 části (bazénovou, wellness a posilovnu) které budou navzájem propojeny schodištěm a pro bezbariérový přístup bude použita vhodná konfigurace terénu. Bazénová hala bude orientována jižním směrem, čím je podpořena nízkoenergetická koncepce objektu. Celkový obstavěný prostor nového objektu Městské plavecké haly v Lounech bude necelých 15,5 tis. m3.

Vítězná studie, která je předlohou pro zpracování projektové dokumentace

Prezentace studií „Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Demolice Městské plavecké haly v Lounech

10.7.2017 17:14:56 | přečteno 173x | Mgr. Kamila Jarolímková