Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Povinnosti majitelů psů

OZV č. 7/2014

Vážení spoluobčané,
Město Louny připomíná, že Obecně závazná vyhláška Města Loun č. 7/2014 „kterou se upravují pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích“ stanovuje, že: „Znečištění veřejného prostranství psími výkaly nebo jejich neodstranění je přestupkem“. S politováním musíme konstatovat, že tuto skutečnost řada majitelů psů opomíjí.

Bohužel jako každoročně v tomto období, kdy roztaje sníh, je i letos nepřehlédnutelný velký nešvar mnoha majitelů psů – tedy nesbírání psích exkrementů z prostor veřejné zeleně a chodníků. Apelujeme tedy na všechny nezodpovědné majitele psů, kteří se dopouštějí přestupků, aby nebyli k ostatním občanům města nevšímaví a po svých mazlíčcích uklízeli.

I přestože úklid psích výkalů je povinností majitelů, Město Louny zajišťuje jejich odstraňování. Od prosince do března je tento úklid prováděn na plochách určených k venčení psů 2x měsíčně na dalších plochách veřejné zeleně 1x měsíčně. V ostatních měsících je likvidace psích výkalů zajišťována v rámci sečí travních ploch. V loňském roce zaplatilo Město Louny za likvidaci psích exkrementů na veřejné zeleni 259 382 Kč vč. DPH a na chodnících 382 512 Kč vč. DPH.

„Rozhodli jsme se ve spolupráci s Městskou policií v Lounech zpřísnit kontroly na dodržování OZV č. 7/2014. Byl bych rád, kdyby si turisté z Loun odváželi dobrý dojem a nikoli špinavé podrážky. Čistota ve městě je vizitkou nás všech!“ dodal k problematice starosta města Radovan Šabata.  
15.2.2017 7:57:10 | přečteno 457x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Ladislav Novák má pamětní desku na rodném domě Oficiální návštěva partnerského města Lučenec Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč Cycletour Louny- Barendrecht odstartovala Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu Vzpomínková akce \"Svíčky za padlé\" Uzavření úřadu - pátek 7.7.2017 Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7 Louny mají „skleněnou popelnici“ Návštěva europoslance Pavla Svobody na lounské radnici Prohlášení vedení města Louny k \"protikuřáckému zákonu\" Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence Vracíme sochu T. G. Masaryka do Loun Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech Pozvánka na setkání vedení města s občany Starostové jsou pravidelně informováni o dostavbě D7 Povinnosti majitelů psů Zemřel čestný občan města Loun Evžen Seidl Vedení města poděkovalo žákům za výjimečný lidský čin Setkání vedení města se zástupci firem a organizací Oficiální vyjádření k zrušení svozu komunálního odpadu 1x za 14 dní Instalace velkoformátové fotografie Vánoční blahopřání
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load