Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech

Starosta Radovan Šabata opětovně jednal s ředitelem Regionální pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Ústí nad Labem MUDr. Petrem Veselským o nedostatku stomatologů v okrese Louny.

Nedostatek stomatologů v Lounech je dlouhodobým problémem. V posledních měsících se situace mírně zhoršila odchodem MUDr. Perto Orikhivskyie ze zubní ordinace v Postoloprtech do Chomutova.

„V současné chvíli všichni lounští stomatologové deklarují plnou kapacitu svých ordinací. Pacienty přijímá MUDr. Radim Němec, který ordinuje v Kryrech u Podbořan. Dalším stomatologem, který přijímá nové pacienty je MUDr. Karnoub, který ordinuje v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině,“ uvedl k situaci ředitele Regionální pobočky VZP Ústí nad Labem MUDr. Petr Veselský.

Vzhledem k naléhavosti situace, jednal starosta města i s náměstkem ministra zdravotnictví MUDr. Tomem Philippem o možnostech, které má město ve vztahu k výběrovým řízením na nové lékaře. Na základě podaných informací, Rada města Loun schválila odeslání žádosti Krajskému úřadu Ústeckého kraje na vyhlášení výběrového řízení pro tři lékaře. V žádosti je specifikováno, že dva lékaři by měli působit v oboru stomatologie (zubní lékařství) a jeden lékař v oboru oftalmologie (oční lékařství). Jednou z podmínek výběrového řízení bude i to, že lékaři budou muset působit na území města Loun.

„S nedostatkem stomatologů se dlouhodobě nepotýkají pouze Louny, ale i jiná města. Jedná se o systémový problém, jehož řešení není pouze na straně ministerstva zdravotnictví, ale pomoci s touto situací musí i ministerstvo školství. Právě nízký počet přijímaných studentů na tento obor problém nedostatku zubařů pouze prohlubuje“ uvedl po konzultaci s náměstkem ministra zdravotnictví Radovan Šabata.

Na popud lounské radnice se v roce 2012 dali dohromady lounští stomatologové, kteří provozují v Lounech zubní pohotovost. Pacienti jsou ošetřováni na poliklinice, Pod Nemocnicí 2503 Louny, v ordinaci MUDr. Zděnka Skály. Pohotovost je pacientům k dispozici v sobotu, neděli a o státních svátcích od 9:00 do 12:00 hod. Město Louny tímto děkuje stomatologům a zdravotnickému personálu za poskytovanou péči.

30.3.2017 14:48:27 | přečteno 628x | Mgr. Kamila Jarolímková

Aktuální informace

Ladislav Novák má pamětní desku na rodném domě Oficiální návštěva partnerského města Lučenec Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč Cycletour Louny- Barendrecht odstartovala Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu Vzpomínková akce \"Svíčky za padlé\" Uzavření úřadu - pátek 7.7.2017 Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7 Louny mají „skleněnou popelnici“ Návštěva europoslance Pavla Svobody na lounské radnici Prohlášení vedení města Louny k \"protikuřáckému zákonu\" Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence Vracíme sochu T. G. Masaryka do Loun Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech Pozvánka na setkání vedení města s občany Starostové jsou pravidelně informováni o dostavbě D7 Povinnosti majitelů psů Zemřel čestný občan města Loun Evžen Seidl Vedení města poděkovalo žákům za výjimečný lidský čin Setkání vedení města se zástupci firem a organizací Oficiální vyjádření k zrušení svozu komunálního odpadu 1x za 14 dní Instalace velkoformátové fotografie Vánoční blahopřání