Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech

Starosta Radovan Šabata opětovně jednal s ředitelem Regionální pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Ústí nad Labem MUDr. Petrem Veselským o nedostatku stomatologů v okrese Louny.

Nedostatek stomatologů v Lounech je dlouhodobým problémem. V posledních měsících se situace mírně zhoršila odchodem MUDr. Perto Orikhivskyie ze zubní ordinace v Postoloprtech do Chomutova.

„V současné chvíli všichni lounští stomatologové deklarují plnou kapacitu svých ordinací. Pacienty přijímá MUDr. Radim Němec, který ordinuje v Kryrech u Podbořan. Dalším stomatologem, který přijímá nové pacienty je MUDr. Karnoub, který ordinuje v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině,“ uvedl k situaci ředitele Regionální pobočky VZP Ústí nad Labem MUDr. Petr Veselský.

Vzhledem k naléhavosti situace, jednal starosta města i s náměstkem ministra zdravotnictví MUDr. Tomem Philippem o možnostech, které má město ve vztahu k výběrovým řízením na nové lékaře. Na základě podaných informací, Rada města Loun schválila odeslání žádosti Krajskému úřadu Ústeckého kraje na vyhlášení výběrového řízení pro tři lékaře. V žádosti je specifikováno, že dva lékaři by měli působit v oboru stomatologie (zubní lékařství) a jeden lékař v oboru oftalmologie (oční lékařství). Jednou z podmínek výběrového řízení bude i to, že lékaři budou muset působit na území města Loun.

„S nedostatkem stomatologů se dlouhodobě nepotýkají pouze Louny, ale i jiná města. Jedná se o systémový problém, jehož řešení není pouze na straně ministerstva zdravotnictví, ale pomoci s touto situací musí i ministerstvo školství. Právě nízký počet přijímaných studentů na tento obor problém nedostatku zubařů pouze prohlubuje“ uvedl po konzultaci s náměstkem ministra zdravotnictví Radovan Šabata.

Na popud lounské radnice se v roce 2012 dali dohromady lounští stomatologové, kteří provozují v Lounech zubní pohotovost. Pacienti jsou ošetřováni na poliklinice, Pod Nemocnicí 2503 Louny, v ordinaci MUDr. Zděnka Skály. Pohotovost je pacientům k dispozici v sobotu, neděli a o státních svátcích od 9:00 do 12:00 hod. Město Louny tímto děkuje stomatologům a zdravotnickému personálu za poskytovanou péči.


30.3.2017 14:48:27 | přečteno 628x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Ladislav Novák má pamětní desku na rodném domě Oficiální návštěva partnerského města Lučenec Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč Cycletour Louny- Barendrecht odstartovala Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu Vzpomínková akce \"Svíčky za padlé\" Uzavření úřadu - pátek 7.7.2017 Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7 Louny mají „skleněnou popelnici“ Návštěva europoslance Pavla Svobody na lounské radnici Prohlášení vedení města Louny k \"protikuřáckému zákonu\" Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence Vracíme sochu T. G. Masaryka do Loun Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech Pozvánka na setkání vedení města s občany Starostové jsou pravidelně informováni o dostavbě D7 Povinnosti majitelů psů Zemřel čestný občan města Loun Evžen Seidl Vedení města poděkovalo žákům za výjimečný lidský čin Setkání vedení města se zástupci firem a organizací Oficiální vyjádření k zrušení svozu komunálního odpadu 1x za 14 dní Instalace velkoformátové fotografie Vánoční blahopřání
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load