Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7

c

Ve čtvrtek 8. června proběhla na lounské radnici pravidelná prezentace postupu prací při dostavbě dálnice D7. Realizační tým stavby z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) informoval zhruba 20 starostů o odvedené práci za poslední čtyři měsíce.

Dostavba dálnice od únorového setkání nenabrala žádné zpoždění oproti plánovanému harmonogramu. ŘSD v současné době dělá vše proto, aby snížilo rizika zdržení dostavby dálnice, například pořízením speciálního počítačového programu, který v reálném času zobrazuje stavy jednotlivý pozemků v rámci majetkoprávního vypořádání. V roce 2016 byla započata realizace úseku Bitozeves a zahájení realizace dalšího úseku - Panenský Týnec je naplánováno na rok 2018. Na zmiňovaném úseku v současné době probíhá majetkoprávní vypořádání. ŘSD ve spolupráci se starosty dotčených obcí pořádá pro vlastníky pozemků prezentace, kde uvádí nejen výkupní ceny pozemků, ale i krajní možnost vyvlastnění. Vzhledem k tomu, že stavba D7 je veřejně prospěšnou stavbou je možné zde institut vyvlastnění využít. „Na úseku Panenský Týnec již bylo odesláno 100 % kupních smluv, a nyní čekáme na vyjádření vlastníků. Chtěl bych poděkovat všem starostům za podporu a spolupráci“ uvedl vedoucí projektant Václav Marvan.

Pokud vše půjde podle stanoveného harmonogramu, v roce 2019 by se mělo začít stavět na úsecích Louny a Chlumčany a v roce 2021 na úseku Postoloprty. Nepředvídatelnými faktory, které mohou dostavu dálnice ovlivnit, jsou majetkoprávní vypořádání a obstrukční jednání veřejnosti a občanských sdružení v rámci posudků EIA (hodnocení vlivu záměru na životní prostředí).

Závěr setkání patřil diskuzi, která byla vedena na téma bezpečnosti, koordinace a realizace probíhajících oprav na silnici R7 a dálnici D7. 

Další informace o dostavbě dálnice D7 můžete získat na informačním webu ŘSD : www.dalnice-d7.cz

Vizualizace připravovaných úseků:Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7

8.6.2017
a

a

 
b

b

 
c

c

 
d

d

 
 
13.6.2017 14:22:02 | přečteno 148x | Mgr. Kamila Jarolímková
Štítky: d7 , řsd
 

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Ladislav Novák má pamětní desku na rodném domě Oficiální návštěva partnerského města Lučenec Projekční práce na novém objektu Městské plavecké haly v Lounech Prodejem druhotných surovin z původní plavecké haly město získalo necelých 1,3 mil. Kč Cycletour Louny- Barendrecht odstartovala Rada města schválila dotaci na nové CT pro lounskou nemocnici Pozvánka na vzpomínkové setkání - 105. výročí narození Kpt. Otakara Jaroše Příprava nového objektu Městské plavecké haly v Lounech probíhá podle harmonogramu Vzpomínková akce \"Svíčky za padlé\" Uzavření úřadu - pátek 7.7.2017 Zkouška průjezdnosti ulic ve městě Louny pro záchrannou techniku Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7 Louny mají „skleněnou popelnici“ Návštěva europoslance Pavla Svobody na lounské radnici Prohlášení vedení města Louny k \"protikuřáckému zákonu\" Spolupráce škol partnerských měst Loun a Lučence Vracíme sochu T. G. Masaryka do Loun Postup řešení nedostatku stomatologů v Lounech Pozvánka na setkání vedení města s občany Starostové jsou pravidelně informováni o dostavbě D7 Povinnosti majitelů psů Zemřel čestný občan města Loun Evžen Seidl Vedení města poděkovalo žákům za výjimečný lidský čin Setkání vedení města se zástupci firem a organizací Oficiální vyjádření k zrušení svozu komunálního odpadu 1x za 14 dní Instalace velkoformátové fotografie Vánoční blahopřání
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load