Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7

c

Ve čtvrtek 8. června proběhla na lounské radnici pravidelná prezentace postupu prací při dostavbě dálnice D7. Realizační tým stavby z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) informoval zhruba 20 starostů o odvedené práci za poslední čtyři měsíce.

Dostavba dálnice od únorového setkání nenabrala žádné zpoždění oproti plánovanému harmonogramu. ŘSD v současné době dělá vše proto, aby snížilo rizika zdržení dostavby dálnice, například pořízením speciálního počítačového programu, který v reálném času zobrazuje stavy jednotlivý pozemků v rámci majetkoprávního vypořádání. V roce 2016 byla započata realizace úseku Bitozeves a zahájení realizace dalšího úseku - Panenský Týnec je naplánováno na rok 2018. Na zmiňovaném úseku v současné době probíhá majetkoprávní vypořádání. ŘSD ve spolupráci se starosty dotčených obcí pořádá pro vlastníky pozemků prezentace, kde uvádí nejen výkupní ceny pozemků, ale i krajní možnost vyvlastnění. Vzhledem k tomu, že stavba D7 je veřejně prospěšnou stavbou je možné zde institut vyvlastnění využít. „Na úseku Panenský Týnec již bylo odesláno 100 % kupních smluv, a nyní čekáme na vyjádření vlastníků. Chtěl bych poděkovat všem starostům za podporu a spolupráci“ uvedl vedoucí projektant Václav Marvan.

Pokud vše půjde podle stanoveného harmonogramu, v roce 2019 by se mělo začít stavět na úsecích Louny a Chlumčany a v roce 2021 na úseku Postoloprty. Nepředvídatelnými faktory, které mohou dostavu dálnice ovlivnit, jsou majetkoprávní vypořádání a obstrukční jednání veřejnosti a občanských sdružení v rámci posudků EIA (hodnocení vlivu záměru na životní prostředí).

Závěr setkání patřil diskuzi, která byla vedena na téma bezpečnosti, koordinace a realizace probíhajících oprav na silnici R7 a dálnici D7.

Další informace o dostavbě dálnice D7 můžete získat na informačním webu ŘSD : www.dalnice-d7.cz

Vizualizace připravovaných úseků:

Čtvrtletní informování starostů o dostavbě dálnice D7