Náprava povodňových škod, červen 2013 - Fond Solidarity

Na začátku měsíce června roku 2013 došlo ve městě Louny k povodním, které zasáhly převážně park Masarykovy sady, Benátky a naučnou stezku u řeky Ohře. Tyto části města byly téměř měsíc trvale zaplaveny vodou, což vedlo k vývratu některých stromů, které musely být okamžitě odstraněny v rámci zachování bezpečnosti obyvatel. Vzhledem k době zaplavení došlo k hnilobě kořenového systému stromů a následnému usychání některých dřevin. Znečištění komunikací bahnem bylo vyřešeno po opadu vody, kde došlo ke strojovému vyčištění dotčených komunikací. Oprava cestní sítě, která byla poničena při vyvrácení stromu, byla provedena rovněž ihned po opadnutí vody, aby nedošlo k újmě na zdraví obyvatel a to přesto, že byl park do odvolání uzavřen. Náhradní výsadba po uschlých dřevinách v parku Benátky byla provedena v listopadu téhož roku.

FSEU, obrázek se otevře v novém okně

Dotace ve výši 9.985 Kč z prostředků Fondu Solidarity Evropské unie – Náprava povodňových škod, červen 2013 byla posytnuta na odstranění spadlého topolu z řeky Ohře pomocí jeřábu, aby nedošlo ke ztížení odtoku vody z koryta řeky a zachytávání splaveného materiálu a na odstranění nakloněného javoru pomocí plošiny v Masarykových sadech, u kterého hrozil pád na cestní síť a dětské hřiště.

FOTOGALERIE PROJEKTU

5.12.2016 11:06:37 | přečteno 101x | Mgr. Kamila Jarolímková