Kompletní rekonstrukce kulturního domu Zastávka

ROP Zastávka

Aktuálně

Po zkušebním provozu, který úspěšně ověřil možnost konání plesů a dalších kulturních akcí, proběhla v červnu 2015 kolaudace objektu, po níž je již Zastávka plně využívána. Více o nadcházejících akcí zde.

Projekt, registrační číslo CZ.1.09/1.2.00/63.01018, je podpořen z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci 44. výzvy z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS II Severozápad pro období 2007–2013, prioritní osa 1 – Regenerace a rozvoj měst, oblast podpory 1.2 – Podpora revitalizace a regenerace středních a malých měst.

Dotace, která je počítána z celkových způsobilých výdajů projektu (tedy těch, které mohou být podpořeny z ROP Severozápad) činila 16.870.880,90 Kč.

O projektu

Projekt Kompletní rekonstrukce kulturního domu Zastávka zahrnuje přestavbu kulturního domu čp. 1135 v Poděbradově ulici v Lounech. Kulturní dům z počátku minulého století sloužil donedávna jako discotékový klub. Součástí rekonstrukce je odstranění nevhodných vestaveb a znovuobnovení funkce tanečního sálu a balkónů v 1. a 2. nadzemním podlaží. Záměrem je navrácení k původní dispozici jednotlivých místností, imitující architektonické provedení z doby výstavby v 30. letech minulého století. Rovněž vybavení interiéru je situováno do uvedených let.

Cílem projektu je zlepšení kvality života obyvatel Loun, zvýšení počtu návštěvníků města Louny a zajištění trvale udržitelného rozvoje nabídkou velkokapacitních prostor nového kulturního domu. Rekonstrukce kulturního domu přispěje ke znovuobnovení, zlepšení poskytování služeb v oblasti kultury a společenského života, vznikne prostor pro konání plesů, veřejných setkání občanů nebo např. členských schůzí volnočasových organizací.

Rekonstrukci stavební části, která byla rozdělena do dvou etap provedla firma AMP Chomutov a.s., Pražská 720/31, 430 01 Chomutov, vybavení interiéru zajistila firma JP – KONTAKT, s.r.o., Dašická 1797, 530 03 Pardubice.

Partneři projektu

Na základě uzavřené Dohody o partnerství je předmětem spolupráce společný postup při realizaci projektu zejména v jeho provozní fázi a součinnost při vytváření poptávky po projektem poskytovaných veřejných službách a naplnění účelu projektu.
Partneři budou využívat zrekonstruované prostory pro činnosti spojené s jejich aktivitami, budou se podílet na doprovodných akcích při přípravě a realizaci vzdělávacích a kulturních programů a budou nápomocni při publicitě projektu (využitím médií a komunikačních kanálů, kterými běžně disponuje).

Městská knihovna Louny, příspěvková organizace

Základní škola J. A. Komenského Louny, Pražská 101, příspěvková organizace