Pronájem bytových jednotek

Pronájem bytových jednotek ve vlastnictví města Louny upravují pravidla Rady města Loun č. P7/2017 „pro nájem bytů v majetku města Loun" v platném znění.

Výběr nájemce obálkovým výběrem
Výběr nájemce bytu se provádí obálkovým výběrem, jehož konání je minimálně 30 dnů předem oznámeno na úřední desce, webových stránkách města, případně v místním tisku. Účastníkem může být kterákoliv fyzická osoba, která splňuje následující podmínky:
a) dosáhla věku 18 let,
b) nemá u Města Louny evidovány dluhy po lhůtě splatnosti, včetně všech osob starších 15 let žijících s ním ve společné domácnosti – doloží čestným prohlášením,
c) není vlastníkem nebo většinovým spoluvlastníkem nemovitosti určené k bydlení nebo nájemcem bytu na dobu neurčitou ani členem žádného bytového družstva – doloží čestným prohlášením,
d) má trvalý pobyt na území města Louny včetně městských částí Brloh a Nečichy – doloží kopií občanského průkazu, nebo je v pracovním poměru u zaměstnavatele na území města Louny – doloží originálem nebo úředně ověřenou kopií potvrzení zaměstnavatele nebo pracovní smlouvy,
e) prokáže, že minimální požadovaná výše nájemného odpovídá jeho příjmovým možnostem, případně příjmovým možnostem všech osob, které by byt užívaly společně s žadatelem – dokladem se rozumí zejména originál nebo úředně ověřená kopie potvrzení zaměstnavatele o výši příjmů ze závislé činnosti (ne starší 3 měsíců) nebo úředně ověřené daňové přiznání za uplynulý kalendářní rok s podacím razítkem příslušného Finančního úřadu.

Rozhodujícím kritériem pro výběr nájemce nabízeného bytu je zájemcem nabídnuté platební období, tj. období, na které zájemce nabízí zaplacení nájemného předem, nejpozději do 10. dne příslušného platebního období. Minimální platební období je požadováno v délce 12 měsíců. Délka nabídnutého platebního období musí být určena v celých měsících.

Výběr nájemce bytu na základě žádosti
V případě, že z obálkového výběru nevzejde žádný nájemce bytu, je zveřejněna nabídka nájmu bytu způsobem v místě obvyklým (na úřední desce a webových stránkách města) bez omezení termínu pro podání žádosti – tzv. volná nabídka. Byt lze pronajmout žadateli, který podá na podatelnu MÚ Louny písemnou žádost o uzavření nájemní smlouvy. Žadatel musí splňovat výše uvedené podmínky pro přidělení bytu.

Aktuální informace o konání obálkového výběru nájemce nebo o uvolněných bytových jednotkách, které lze získat na základě žádosti, naleznete na internetových stránkách města

Prodej bytových jednotek z vlastnictví města Louny byl zastaven usnesením Zastupitelstva města Loun č. 18/2015 ze dne 27.04.2015.

Bližší informace:
Městský úřad v Lounech, odbor správy majetku, Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
kancelář č. 405, Ing. Ingrid Juklová, tel.: 415 621 165, e-mail: i.juklova@mulouny.cz
22.11.2016 14:14:27 - aktualizováno 29.6.2017 13:43:22 | přečteno 191x | Mgr. Kamila Jarolímková
Štítky: byt , bydlení , nájem