Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A

Veřejná prezentace projektové dokumentace Pavilonu A

Dne 5. dubna se konala na lounské radnici veřejná prezentace projektové dokumentace k rekonstrukci Pavilonu A na výstavišti v Lounech. Projekt přijeli představit architekti Ondřej Tuček a Jana Kusbachová.

V úvodu své prezentace představil Ondřej Tuček projekt rekonstrukce v širších historických souvislostech a přítomným promítl i několik fotografií z dob výstavby Pavilonu A. „Pavilon byl stavěn na tehdejší dobu velmi progresivní technologií s použitím železobetonu a sledoval funkcionalistický až konstruktivistický trend tehdejší architektury,“ uvedl ke stavbě architekt Ondřej Tuček.

Příprava projektu rekonstrukce Pavilonu A probíhala koordinovaně s projektem „Revitalizace Masarykových sadů v Lounech“, který pro město zpracovávala projekční kancelář zahradní architektura JENA.

„Jedním z hlavních cílů našeho architektonického týmu bylo budově navrátit její původní vzhled a navrhnout variabilní uspořádání vnitřního prostoru pro multifunkční využití této významné kulturní památky,“ uvedla k hlavním myšlenkám projektu architektka Jana Kusbachová. V projektové dokumentaci je nejvýznamnější změnou vnějšího vzhledu obnovení velkého panoramatického okna nad hlavním vstupem. Díky této úpravě se zpřístupní terasa objektu, která by mohla v budoucnu sloužit jako venkovní posezení plánované kavárny.

„Osobně se mi projekt velmi líbí a věřím, že rekonstrukce Pavilonu A vrátí do parku kulturně společenský život a umocní genia loci. K samotné rekonstrukci přistoupíme za předpokladu, že se nám na ni povede získat dotaci,“ dodal k prezentovanému projektu starosta Radovan Šabata.

V objektu je kromě odstranění nepůvodních prvků plánována i výměna elektroinstalace, sanitárního zařízení a zastaralého technického vybavení. Nově bude v objektu zbudován výtah, který zajistí jeho bezbariérovost. Projektová dokumentace počítá s obnovením kavárny v části prvního podlaží a venkovní terasy. Architekti navrhli i řadu možností uspořádání vnitřního prostoru například pro konání svateb, výstav, koncertů, tanečních večerů nebo plesů.

Dotazy občanů se týkaly provozu objektu, přístupu na sociální zařízení nebo spolupráce architektů s Povodím Ohře, s.p.

Studie - Rekontrukce Pavilonu A

Prezentace projektové dokumentace: Rekonstrukce Pavilonu A

5. 4. 2017
1

1

 
2

2

 
3

3

 
4

4

 
 
10.4.2017 13:06:00 | přečteno 96x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 33 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load