Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A

Veřejná prezentace projektové dokumentace Pavilonu A

Dne 5. dubna se konala na lounské radnici veřejná prezentace projektové dokumentace k rekonstrukci Pavilonu A na výstavišti v Lounech. Projekt přijeli představit architekti Ondřej Tuček a Jana Kusbachová.

V úvodu své prezentace představil Ondřej Tuček projekt rekonstrukce v širších historických souvislostech a přítomným promítl i několik fotografií z dob výstavby Pavilonu A. „Pavilon byl stavěn na tehdejší dobu velmi progresivní technologií s použitím železobetonu a sledoval funkcionalistický až konstruktivistický trend tehdejší architektury,“ uvedl ke stavbě architekt Ondřej Tuček.

Příprava projektu rekonstrukce Pavilonu A probíhala koordinovaně s projektem „Revitalizace Masarykových sadů v Lounech“, který pro město zpracovávala projekční kancelář zahradní architektura JENA.

„Jedním z hlavních cílů našeho architektonického týmu bylo budově navrátit její původní vzhled a navrhnout variabilní uspořádání vnitřního prostoru pro multifunkční využití této významné kulturní památky,“ uvedla k hlavním myšlenkám projektu architektka Jana Kusbachová. V projektové dokumentaci je nejvýznamnější změnou vnějšího vzhledu obnovení velkého panoramatického okna nad hlavním vstupem. Díky této úpravě se zpřístupní terasa objektu, která by mohla v budoucnu sloužit jako venkovní posezení plánované kavárny.

„Osobně se mi projekt velmi líbí a věřím, že rekonstrukce Pavilonu A vrátí do parku kulturně společenský život a umocní genia loci. K samotné rekonstrukci přistoupíme za předpokladu, že se nám na ni povede získat dotaci,“ dodal k prezentovanému projektu starosta Radovan Šabata.

V objektu je kromě odstranění nepůvodních prvků plánována i výměna elektroinstalace, sanitárního zařízení a zastaralého technického vybavení. Nově bude v objektu zbudován výtah, který zajistí jeho bezbariérovost. Projektová dokumentace počítá s obnovením kavárny v části prvního podlaží a venkovní terasy. Architekti navrhli i řadu možností uspořádání vnitřního prostoru například pro konání svateb, výstav, koncertů, tanečních večerů nebo plesů.

Dotazy občanů se týkaly provozu objektu, přístupu na sociální zařízení nebo spolupráce architektů s Povodím Ohře, s.p.

Studie - Rekontrukce Pavilonu A

Prezentace projektové dokumentace: Rekonstrukce Pavilonu A

5. 4. 2017

10.4.2017 13:06:00 | přečteno 118x | Mgr. Kamila Jarolímková