Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A

Veřejná prezentace projektové dokumentace Pavilonu A

Dne 5. dubna se konala na lounské radnici veřejná prezentace projektové dokumentace k rekonstrukci Pavilonu A na výstavišti v Lounech. Projekt přijeli představit architekti Ondřej Tuček a Jana Kusbachová.

V úvodu své prezentace představil Ondřej Tuček projekt rekonstrukce v širších historických souvislostech a přítomným promítl i několik fotografií z dob výstavby Pavilonu A. „Pavilon byl stavěn na tehdejší dobu velmi progresivní technologií s použitím železobetonu a sledoval funkcionalistický až konstruktivistický trend tehdejší architektury,“ uvedl ke stavbě architekt Ondřej Tuček.

Příprava projektu rekonstrukce Pavilonu A probíhala koordinovaně s projektem „Revitalizace Masarykových sadů v Lounech“, který pro město zpracovávala projekční kancelář zahradní architektura JENA.

„Jedním z hlavních cílů našeho architektonického týmu bylo budově navrátit její původní vzhled a navrhnout variabilní uspořádání vnitřního prostoru pro multifunkční využití této významné kulturní památky,“ uvedla k hlavním myšlenkám projektu architektka Jana Kusbachová. V projektové dokumentaci je nejvýznamnější změnou vnějšího vzhledu obnovení velkého panoramatického okna nad hlavním vstupem. Díky této úpravě se zpřístupní terasa objektu, která by mohla v budoucnu sloužit jako venkovní posezení plánované kavárny.

„Osobně se mi projekt velmi líbí a věřím, že rekonstrukce Pavilonu A vrátí do parku kulturně společenský život a umocní genia loci. K samotné rekonstrukci přistoupíme za předpokladu, že se nám na ni povede získat dotaci,“ dodal k prezentovanému projektu starosta Radovan Šabata.

V objektu je kromě odstranění nepůvodních prvků plánována i výměna elektroinstalace, sanitárního zařízení a zastaralého technického vybavení. Nově bude v objektu zbudován výtah, který zajistí jeho bezbariérovost. Projektová dokumentace počítá s obnovením kavárny v části prvního podlaží a venkovní terasy. Architekti navrhli i řadu možností uspořádání vnitřního prostoru například pro konání svateb, výstav, koncertů, tanečních večerů nebo plesů.

Dotazy občanů se týkaly provozu objektu, přístupu na sociální zařízení nebo spolupráce architektů s Povodím Ohře, s.p.

Studie - Rekontrukce Pavilonu A

Prezentace projektové dokumentace: Rekonstrukce Pavilonu A

5. 4. 2017
1

1

 
2

2

 
3

3

 
4

4

 
 
10.4.2017 13:06:00 | přečteno 118x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Investiční akce na Městském zimním stadionu v Lounech Úředníci mají k dispozici elektrokolo Rekonstrukce vnitřního vybavení Domova pro seniory v Lounech Tašky na separovaný odpad Masaryk už oblékl hliněný kabát Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Bezpečná cesta do školy“ Restaurátorské práce na pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny – posunutí realizace akce Náhradní výsadba v ulici Poděbradova Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny Poškození boxů na uskladnění kol Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A Poškozený herní prvek na dětském hřišti ČSA Sběrová sobota biologicky rozložitelného odpadu Plnění podzemních kontejnerů na separovaný odpad Prezentace projektové dokumentace na akci „ Rekonstrukce Pavilonu A na výstavišti v Lounech“ Kastrace toulavých koček Nabídka svozu bioodpadu platná od 1. 3. 2017 Podzemní kontejnery na separovaný odpad Uzavření části ulice Na Valích Podzemní kontejnery na separovaný odpad Informace pro občany Loun v oblasti nakládání s odpady Poškozený herní prvek v Parku gen. Fajtla Parkovací karty na rok 2017 Umístění 5 boxů na kola v ul. Hrnčířská, Louny Informace o odpadech pro nadcházející období a rok 2017 Informace pro spoluvlastníky obytných domů zřízených na pozemcích Města Louny Novela vyhlášky č. 478/2000 Sb., kterou se provádí zákon o silniční dopravě
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load