Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Restaurátorské práce na pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech

AA

Socha vojína, sokl a tři zděné opukové architektonické prvky pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech prochází v současné době restaurátorskými pracemi, které provádí akademická sochařka a restaurátorka Markéta Kynclová. Ruce stejné restaurátorky v minulém roce vrátily původní podobu soše Benedikta Rejta na stejnojmenném náměstí.

Pomník obětem bojů proti fašismu je chráněnou kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky a tvoří součást Městské památkové zóny v Lounech. Ústředním motivem pomníku je bronzová plastika vojáka stojící na žulovém podstavci. Plastika byla odlita v Závodech umělecké kovovýroby, n. p. ZUKOV. Dílo bylo modelováno v duchu socialistického realismu v 80. letech minulého století.

Restaurátorské práce na pomníku potrvají do konce listopadu letošního roku. Město Louny plánuje část finančních nákladů hradit z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. V případě, že město dotaci získá, mohla by činit až 117 500 Kč z celkový nákladů, které jsou vyčísleny na 144 000 Kč.

Restaurátorské práce na pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech

AA

AA

 
D

D

 
B

B

 
DD

DD

 
C

C

 
 
8.6.2017 12:47:23 | přečteno 68x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Investiční akce na Městském zimním stadionu v Lounech Úředníci mají k dispozici elektrokolo Rekonstrukce vnitřního vybavení Domova pro seniory v Lounech Tašky na separovaný odpad Masaryk už oblékl hliněný kabát Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Bezpečná cesta do školy“ Restaurátorské práce na pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny – posunutí realizace akce Náhradní výsadba v ulici Poděbradova Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny Poškození boxů na uskladnění kol Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A Poškozený herní prvek na dětském hřišti ČSA Sběrová sobota biologicky rozložitelného odpadu Plnění podzemních kontejnerů na separovaný odpad Prezentace projektové dokumentace na akci „ Rekonstrukce Pavilonu A na výstavišti v Lounech“ Kastrace toulavých koček Nabídka svozu bioodpadu platná od 1. 3. 2017 Podzemní kontejnery na separovaný odpad Uzavření části ulice Na Valích Podzemní kontejnery na separovaný odpad Informace pro občany Loun v oblasti nakládání s odpady Poškozený herní prvek v Parku gen. Fajtla Parkovací karty na rok 2017 Umístění 5 boxů na kola v ul. Hrnčířská, Louny Informace o odpadech pro nadcházející období a rok 2017 Informace pro spoluvlastníky obytných domů zřízených na pozemcích Města Louny Novela vyhlášky č. 478/2000 Sb., kterou se provádí zákon o silniční dopravě
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load