Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Masaryk už oblékl hliněný kabát

Dne 8. června opět navštívili zástupci města Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích, kde pro Louny vzniká socha T. G. M. Oficiální návštěvy se zúčastnili radní města Loun Michal Pehr, zastupitel města Vladimír Antonín Hons, architekt města Pavel Čermák a zástupkyně odboru správy majetku Městského úřadu v Lounech.

Hlavním bodem programu byla konzultace přítomných s akademickým sochařem Ladislavem Jezberou nad modelem sochy T. G. M vytvořeným ze sochařské hlíny. U figurálního sochařství je hliněný model neodmyslitelnou součástí práce sochaře. Model je zmenšen a měří cca 90 cm a slouží sochaři k vymodelování nejmenších detailů sochy. Nad modelem byla diskutována hlavně přeprava budoucího díla a jeho ukotvení před Základní školou J. A. Komenského v Lounech. Nyní bude následovat fáze vytváření sádrového modelu v poměru 1:1, podle kterého vznikne forma na odlití finální bronzové sochy.

Finální 230 cm vysoká bronzová socha na kamenném podstavci bude zhotovena podle původního návrhu akademického sochaře Otakara Švece a na své původní místo se vrátí po více než 70 letech.

Na sochu T. G. M. můžete stále přispět ve veřejné sbírce a to bezhotovostně na účet sbírky 4651858359/0800 nebo darováním finančních prostředků do pokladničky na Městském informačním centru v Lounech.

Výroba modelu sochy TGM

16.6.2017 11:57:19 | přečteno 71x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Investiční akce na Městském zimním stadionu v Lounech Úředníci mají k dispozici elektrokolo Rekonstrukce vnitřního vybavení Domova pro seniory v Lounech Tašky na separovaný odpad Masaryk už oblékl hliněný kabát Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Bezpečná cesta do školy“ Restaurátorské práce na pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny – posunutí realizace akce Náhradní výsadba v ulici Poděbradova Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny Poškození boxů na uskladnění kol Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A Poškozený herní prvek na dětském hřišti ČSA Sběrová sobota biologicky rozložitelného odpadu Plnění podzemních kontejnerů na separovaný odpad Prezentace projektové dokumentace na akci „ Rekonstrukce Pavilonu A na výstavišti v Lounech“ Kastrace toulavých koček Nabídka svozu bioodpadu platná od 1. 3. 2017 Podzemní kontejnery na separovaný odpad Uzavření části ulice Na Valích Podzemní kontejnery na separovaný odpad Informace pro občany Loun v oblasti nakládání s odpady Poškozený herní prvek v Parku gen. Fajtla Parkovací karty na rok 2017 Umístění 5 boxů na kola v ul. Hrnčířská, Louny Informace o odpadech pro nadcházející období a rok 2017 Informace pro spoluvlastníky obytných domů zřízených na pozemcích Města Louny Novela vyhlášky č. 478/2000 Sb., kterou se provádí zákon o silniční dopravě
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load