Kastrace toulavých koček

Ilustrační snímek - Kočka

Problematikou toulavých koček se dlouhodobě zabývá Komise pro životní prostředí rady města Loun, která doporučila zapojení města do tzv. kastračního programu.

Kastrační program je praktikován již v řadě měst např. v Praze, Chebu nebo Děčíně. Toto opatření je v souladu se zákonem č. 246/1992 Sb., zákon České národní rady na ochranu zvířat proti týrání. Kastrační program představuje humánní způsob, jak snížit počet toulavých koček na území města. Zahrnuje nejen samotný kastrační zákrok, ale i pokastrační péči a vypuštění toulavých koček a kocourů do původního teritoria (materiál Komise ŽP Rady města Loun, 2016).

Na základě usnesení Rady města Loun bylo vypsáno výběrové řízení na kastraci toulavých koček ve městě Louny. Svoje nabídky do výběrového řízení zaslali tři lounští veterináři, přičemž zvítězil MVDr. Jiří Mareš s nejnižší nabídkovou cenou. Za kastraci kočky bude veterináři vyplaceno 575 Kč vč. DPH a za kastraci kocoura 399 Kč vč. DPH.

Spuštění kastračního programu je plánováno od druhé poloviny března letošního roku. O termínech odchytu v jednotlivých lokalitách budou občané informováni na webových stránkách www.mulouny.cz. Žádáme tímto, aby majitelé koček nevypouštěli nebo označili svá zvířata ve dnech odchytu toulavých koček, abychom předešli případným nedorozuměním.

14.3.2017 9:25:45 | přečteno 354x | Mgr. Kamila Jarolímková