Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Kastrace toulavých koček

Ilustrační snímek - Kočka

Problematikou toulavých koček se dlouhodobě zabývá Komise pro životní prostředí rady města Loun, která doporučila zapojení města do tzv. kastračního programu.

Kastrační program je praktikován již v řadě měst např. v Praze, Chebu nebo Děčíně. Toto opatření je v souladu se zákonem č. 246/1992 Sb., zákon České národní rady na ochranu zvířat proti týrání. Kastrační program představuje humánní způsob, jak snížit počet toulavých koček na území města. Zahrnuje nejen samotný kastrační zákrok, ale i pokastrační péči a vypuštění toulavých koček a kocourů do původního teritoria (materiál Komise ŽP Rady města Loun, 2016).

Na základě usnesení Rady města Loun bylo vypsáno výběrové řízení na kastraci toulavých koček ve městě Louny. Svoje nabídky do výběrového řízení zaslali tři lounští veterináři, přičemž zvítězil MVDr. Jiří Mareš s nejnižší nabídkovou cenou. Za kastraci kočky bude veterináři vyplaceno 575 Kč vč. DPH a za kastraci kocoura 399 Kč vč. DPH.

Spuštění kastračního programu je plánováno od druhé poloviny března letošního roku. O termínech odchytu v jednotlivých lokalitách budou občané informováni na webových stránkách www.mulouny.cz. Žádáme tímto, aby majitelé koček nevypouštěli nebo označili svá zvířata ve dnech odchytu toulavých koček, abychom předešli případným nedorozuměním.

14.3.2017 9:25:45 | přečteno 435x | Mgr. Kamila Jarolímková

Navigace

Odbory městského úřadu

 

Aktuální informace

Investiční akce na Městském zimním stadionu v Lounech Úředníci mají k dispozici elektrokolo Rekonstrukce vnitřního vybavení Domova pro seniory v Lounech Tašky na separovaný odpad Masaryk už oblékl hliněný kabát Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Bezpečná cesta do školy“ Restaurátorské práce na pomníku obětem bojů proti fašismu na Suzdalském náměstí v Lounech Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny – posunutí realizace akce Náhradní výsadba v ulici Poděbradova Oprava vozovky v ul. Tomanova a Březinova č.p. 2204-2401, Louny Poškození boxů na uskladnění kol Výstavy, svatby, kavárna i takové využití by mohl mít podle projektu Pavilon A Poškozený herní prvek na dětském hřišti ČSA Sběrová sobota biologicky rozložitelného odpadu Plnění podzemních kontejnerů na separovaný odpad Prezentace projektové dokumentace na akci „ Rekonstrukce Pavilonu A na výstavišti v Lounech“ Kastrace toulavých koček Nabídka svozu bioodpadu platná od 1. 3. 2017 Podzemní kontejnery na separovaný odpad Uzavření části ulice Na Valích Podzemní kontejnery na separovaný odpad Informace pro občany Loun v oblasti nakládání s odpady Poškozený herní prvek v Parku gen. Fajtla Parkovací karty na rok 2017 Umístění 5 boxů na kola v ul. Hrnčířská, Louny Informace o odpadech pro nadcházející období a rok 2017 Informace pro spoluvlastníky obytných domů zřízených na pozemcích Města Louny Novela vyhlášky č. 478/2000 Sb., kterou se provádí zákon o silniční dopravě
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load