Standard č. 1 - Místní a časová dostupnost

1a Orgán sociálně-právní ochrany zajišťuje účinné poskytování sociálně-právní ochrany v potřebném rozsahu na celém území svého správního obvodu:

1. Orgán SPOD MÚ Louny má správní obvod rozčleněn dle jednotlivých obcí a ulic města Louny (celého správního obvodu obce s rozšířenou působností) pro každého pracovníka.
  2. Každý pracovník je seznámen se svým správním obvodem, na dveřích každé kanceláře je seznam obcí a jednotlivých pracovníků, kteří mají tyto obce ve své působnosti. Na internetových stránkách MÚ Louny je tento přehled uveřejněn (viz. příloha č. 1).
  3. Každý návštěvník z výše uvedených přehledů pozná, na kterého pracovníka se může obrátit. V případě nepřítomnosti příslušného pracovníka  je na dveřích kanceláře označen  jmenovitě zástup. Zastupitelnost na odboru SVaZ je vedena v písemné podobě a založena u vedoucí odboru SVaZ. Při změně je s ní každý zaměstnanec seznámen na poradě odboru SVaZ.
  4. K zajištění poskytování sociálně právní ochrany v pracovní době je v celém správním obvodu využíváno služebních vozidel  s řidičem i bez řidiče (pracovníci, kteří mají referentské zkoušky), případně hromadných dopravních prostředků.
  5. V případě nutnosti je možné využít taxislužby, s níž má město Louny uzavřenu písemnou smlouvu (ta je založena v pohotovostním kufru pro výkon SPOD a u vedoucí odboru SVaZ).  V případě, kdy policie není schopna účast při policejním úkonu (výslechu) zajistit, vydá o této skutečnosti následně potvrzení.

1b Doba výkonu sociálně právní ochrany je přizpůsobena potřebám osob, jimž je nebo může být v budoucnu sociálně právní ochrana poskytována nebo na něž se zaměřuje, zejména děti (dále jen „cílová skupina“). Osobní výkon sociálně právní ochrany je zajištěn každý pracovní den mimo pracovní dobu a ve dnech pracovního klidu je zajištěna nepřetržitá pracovní pohotovost

1. Poskytování sociálně právní ochrany dětí se přizpůsobuje vždy cílové skupině, plánuje se dle možností a potřeb klientů. Výjimku tvoří mimořádné události, které je třeba řešit bezodkladně.
  2. Pracoviště orgánu sociálně - právní ochrany dětí má stanoveny úřední hodiny pro veřejnost, které jsou vyvěšeny na nástěnce odboru SVaZ a na budově MÚ Louny. Mimo stanovenou pracovní dobu je výkon SPOD zajištěn v rámci pracovní pohotovosti. Toto je ošetřeno smluvním vztahem mezi pracovníkem a zaměstnavatelem. Rozpis pracovní pohotovosti vyhotovuje odpovědný pracovník odboru vždy jedenkrát za půl roku. S rozpisem pohotovostí je seznámen každý pracovník orgánu SPOD.
  3. Ke komunikaci při pracovní pohotovosti je určen mobilní telefon s telefonním číslem  603 192 322, se kterým jsou seznámeny všechny důležité  spolupracující instituce – PČR, soudy OSZ atd.
  4. Vnitřním předpisem odboru SVaZ  je určen postup  při řešení případů bezodkladně v pracovní době. Tento je založen u vedoucí odboru SVaZ.
  5. Vnitřním předpisem odboru je stanoven postup při řešení případů bezodkladně v době pracovní pohotovosti. Tento je založen u vedoucí odboru SVaZ.
26.7.2017 13:39:49 | přečteno 17x | Mgr. Kamila Jarolímková