Odnětí pozemku ze zemědělského půdního fondu (ZPF)

O odnětí pozemku ze zemědělského půdního fondu žádá ten, v jehož zájmu má k odnětí dojít, tzn. vlastník pozemku, stavebník se souhlasem vlastníka pozemku nebo statutární zástupce. Žádost o odnětí pozemku ze ZPF musí být podána a vyřízena před vydáním územního rozhodnutí, neboť je jeho součástí. Lze žádat o odnětí trvalé nebo dočasné.

Žádost se podává u pověřeného obecního úřadu, v jehož správním obvodu leží největší část ZPF, který má být záměrem odnětí dotčen, tj. buď u Městského úřadu Louny, odboru stavebního úřadu a životního prostředí, nebo u Městského úřadu Postoloprty, odboru rozvoje města.

K žádosti je nutné přiložit: Aktuální výpis z katastru nemovitostí s vyznačením vlastnických popř. uživatelských vztahů, kopii katastrální mapy se zákresem navrhovaného odnětí půdy, vyjádření vlastníků dotčených pozemků popř. nájemců k navrhovanému odnětí, výpočet odvodů za odnětí půdy ze ZPF (nejde- li o odnětí, při kterém se odnětí odvody nepředepisují) plán rekultivace, má- li být půda po ukončení vrácena do ZPF nebo rekultivována zalesněním (osázením dřevinami nebo keři) či zřízením vodní nádrže, předběžnou bilanci skrývky kulturních vrstev půdy a návrh způsobu jejího hospodárného využití..

Přidělení ornice z městské deponie

O přidělení ornice žádá vlastník pozemku. Svoji žádost odůvodní a uvede množství požadované ornice. K žádosti doloží výpis z katastru nemovitostí nebo informaci o parcele, na které bude ornice využita. Žádost lze podat u Městského úřadu Louny, odboru stavebního úřadu a životního prostředí.

Žádost o souhlas s odnětím pozemku ze ZPF a žádost o přidělení ornice najdete v sekci formuláře.

2.12.2016 11:30:37 | přečteno 98x | Mgr. Kamila Jarolímková