Místní akční plán rozvoje vzdělávání odstartoval

MAP

Dne 1.září 2016 zahájilo Město Louny realizaci projektu Místní akční plán vzdělávání (MAP) za obec s rozšířenou působností (ORP) Louny. Do projektu je zapojeno celkem 35 školských zařízení z 15 obcí z ORP Louny.

Projekt MAP je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15ti let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a školního vzdělávání, neformálního a zájmového vzdělávání.

Hlavní myšlenkou MAP je zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách. Projekt si klade za cíl podpořit vzájemnou spolupráci školských zařízení, zřizovatelů a dalších aktérů ve vzdělávání. Základním výstupem projektu je dohoda o investičních prioritách, tzv. Strategický rámec do roku 2020, který je potřebný i ve vztahu k čerpání prostředků z evropských fondů (IROP) k rozvoji infrastruktury vzdělávání. Dalším výstupem je akční plán. „Jedná se o strategický dokument, který by měl zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách ve správním obvodu ORP Louny tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, to znamená společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb“ uvedla k jednomu z hlavních výstupů Ing. Kladivová, vedoucí oddělení školství a příspěvkových organizací Městského úřadu v Lounech.

Projekt je financován z prostředků evropských fondů z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání
12.12.2016 16:39:41 | přečteno 141x | Mgr. Kamila Jarolímková