Poplatek za výherní hrací přístroj

Dne 1.1.2012 vstoupil v účinnost zákon č. 458/2011 Sb., o změně zákonů související se zřízením jednoho inkasního místa a dalších změnách daňových a pojistných zákonů, v jehož rámci byl změněna  Část 1 Položka 21 Přílohy - Sazebníku zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

• V důsledku této změny je stanoven za přijetí žádosti o vydání povolení k provozování loterie nebo jiné podobné hry správní poplatek ve výši 5 000 Kč
  • a za změnu povolení 3 000 Kč.

Povolování provozu výherních hracích přístrojů ( VHP) upravuje zákon č. 202/1990 Sb. o loteriích a jiných podobných hrách.

Výherní hrací přístroj musí být umístěn tak, aby neumožňoval hru osobám mladší 18 let.

Žádost o povolení provozu VHP obsahuje:

• Název a evidenční číslo VHP, místo provozování, název zařízení a dobu provozování.
  • Výpis z obchodního rejstříku, kde je zmíněna činnost provozovat VHP.
  • Doklad z peněžního ústavu o složení jistoty ve výši 2 milionů Kč. Aktualizace dokladu vždy po 24 měsících.
  • Návod k manipulaci s VHP a k výběru peněz.
  • Potvrzení o provádění odborného servisu.
  • Doklad o osvědčení státní zkušebny o provozuschopnosti přístroje.
  • Herní plán výherního hracího přístroje.
  • Herní řád herny.
  • Doklad o bezúhonnosti fyzických osob, které u žadatele mají postavení statutárního orgánu nebo jsou jeho členy. Doklad o bezúhonnosti fyzických osob, pokud jsou zakladateli právnické osoby. Je-li zakladatelem jiná právnická osoba, doklad o bezúhonnosti osob, které u této právnické osoby mají postavení statutárního orgánu nebo jsou jeho členy.
  • Jmenování osob, které odpovídají za provoz VHP na restauračním zařízení.

Další informace je možné získat na MÚ Louny, Mírové náměstí 35, ekonomický odbor, číslo kanc. 419

OZV č. 6/2011 - O regulaci provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her

OZV č. 2/2012 - O stanovení opatření k omezení propagace hraní některých loterií a jiných podobných her

24.11.2016 7:39:54 | přečteno 73x | Mgr. Kamila Jarolímková