Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Prezentace studií „Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Představení studí MPH

Dne 25. ledna se uskutečnila ve Velké zasedací místnosti Městského úřadu v Lounech prezentace čtyř studií, které představovaly varianty řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech. Město Louny podalo 11. listopadu 2016 výzvu, kdy předmětem plnění bylo právě zpracování studie s názvem „Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“.  

Do workshopu se nakonec zapojily čtyři týmy architektů (JPS J.Hradec s.r.o, Atelier 11 Hradec Králové s.r.o., Arch. Design, s.r.o., Centroprojekt Group, a.s.), které představily svoje návrhy. Na prezentaci studií byli přítomni členové Zastupitelstva města Loun, jmenovaná pracovní skupina a členové vybraných komisí rady města.

Základní kritéria, která museli architekti ve svých návrzích zohlednit, byly například: požadované investiční náklady 130 mil. Kč bez DPH, kapacita plavecké haly cca 120 lidí v bazénu a 50 osob ve wellness části, dětský bazén se skluzavkou a vodními atrakcemi, bazén pro plavání batolat, doplňkové vodní atrakce pro návštěvníky, zachování plaveckého bazénu 25 m a další.

Jednotlivé studie se lišily nejen designem, ale i použitými materiály či orientací vchodu do objektu. Po skončení prezentace každého z návrhů byl ponechán prostor pro dotazy z řad přítomných. Architekti nejčastěji odpovídali na dotazy ohledně vnitřní dispozice objektu a provozně technických nákladů.

Z prezentovaných návrhů doporučila jmenovaná pracovní skupina, pro posouzení návrhů studie nového objektu plavecké haly, Radě města Loun nejvhodnější variantu řešení. Zpracované studie slouží, jako námět, ale finální podoba projektové dokumentace se bude teprve zpracovávat. „Způsob zpracování studií formou architektonického workshopu jsme volili především z časového hlediska a větší svobody při použití nápadů ze studií“, uvedl k prezentaci návrhů starosta města Radovan Šabata.

Rada města Loun podpořila návrh studie Arch. Design Brno a architektonického studia DK architekti s.r.o. Návrh bude předložen Zastupitelstvu města Loun ke schválení.

Navrhovaná studie

Studie 1 -„Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Ostatní studie (pořadí je náhodné):

Studie 2 -„Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Studie 3 -„Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“

Studie 4 -„Řešení nového objektu Městské plavecké haly v Lounech“


10.2.2017 13:05:53 | přečteno 539x | Mgr. Kamila Jarolímková
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load