Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Poradna při finanční tísni nyní působí i v Lounech

Poradna při finanční tísni

Dne 21.2.2017 se poprvé otevřely dveře Poradny při finanční tísní o.p.s. v Lounech. Ve spolupráci s místním Úřadem práce nabízí poradna bezplatné poradenství v oblasti dluhů, exekucí, insolvenčního řízení a dalších právních oblastí osobám, které řeší obtížné životní situace a doposud se neměly se svým problémem na koho obrátit. Poradna je prozatím otevřena jednou měsíčně, po předchozím telefonickém objednání na tel. čísle 411 135 200 je možno ji navštívit na adrese Pod Nemocnicí 2380, Louny (sídlo Úřadu práce  - pracoviště Louny).

Od roku 2008 se na poradnu obrátilo více než 95 000 klientů. Poradna rovněž spolupracuje s ostatními organizacemi, které působí v různých sociálních oblastech. Významnou činností poradny je zvyšování finanční gramotnosti, a to nejen mezi laickou veřejností, ale i u soukromých obchodních společností a subjektů veřejné správy (úřady práce, magistráty, obecní a městské úřady), kdy pracovníci poradny přednášejí o problematice zadlužení a navazujících tématech. Veškerá činnost poradny je bezplatná, klienti si mohou sjednat osobní schůzku, dotaz však lze zaslat i elektronickou poštou či přes formulář webových stránek www.financnitisen.cz. Mezi nejvyužívanější způsob komunikace patří pondělní bezplatná linka, která je na telefonním čísle 800 722 722 v provozu od 8.30 – 17.30 hodin. Ústecká pobočka pokrývá celý severočeský region, přičemž provozuje i tzv. výjezdní poradny, a to v České Lípě, Litvínově  a nyní i v Lounech.

Poradna při finanční tísni
Jsme nezisková, nestátní a nekomerční obecně prospěšná společnost. Všechny naše služby jsou zdarma, nenabízíme žádné služby za úplatu. Poskytujeme bezplatné poradenství spotřebitelům, a to zejména v situaci, kdy v důsledku změny své životní situace nemohou řádně platit své dluhy, specializujeme se tedy především na oblast spotřebitelského, exekučního a insolvenčního práva. Našim posláním je odborná, kvalitní a účinná poradenská činnost pro občany ve finanční tísni v hrozící či existující platební neschopnosti nebo v exekuci a pomoc při podání návrhu na oddlužení.

Naším cílem je obecně prospěšnou činností pozitivně působit na spotřebitele, aby měli hlubší finančně-právní povědomí v oblasti poskytování úvěrů, půjček apod., uměli si půjčovat obezřetně a k případnému řešení své platební neschopnosti přistupovali zodpovědně a aktivně. Rovněž bychom chtěli dosáhnout toho, aby věřitelé (tedy zejména banky, úvěrové či leasingové společnosti) byli při poskytování svých finančních produktů a při řešení případných problémů dlužníka se splácením více sociálně odpovědní. Věříme, že naší činností přispějeme k vyšší stabilizaci sociálních poměrů v české společnosti.

Našim mottem je „Naše pomoc pro Váš nový start.“

Jsme tedy rádcem a pomocníkem spotřebitelů, kteří se ocitli ve finanční tísni. Pomáháme objektivně vyhodnotit aktuální situaci a učinit správná rozhodnutí.

Byli jsme založeni zakládací smlouvou uzavřenou dne 6. listopadu 2007 mezi Sdružením českých spotřebitelů a Českou spořitelnou. Sdružení českých spotřebitelů, nejstarší nevládní organizace hájící zájmy spotřebitelské veřejnosti, garantuje nezávislost a nestrannost služeb, které poskytujeme. Našimi dalšími partnery jsou Českomoravská stavební spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Raiffeisen bank, Stavební spořitelna České spořitelny, UniCredit bank, nadace Erste Stiftung, Home Credit, Fakulta podnikohospodářská VŠE.

22.2.2017 7:37:01 | přečteno 228x | Mgr. Kamila Jarolímková
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load