Oficiální internetové stránky města Loun a Městského úřadu Louny

Mírové náměstí 35, 440 23 Louny
KontaktyFormuláře

Vyhledávání

Město Louny se zapojilo do služby Čištění ulic.cz

Služba Čištění ulic.cz, autor: MěÚ Louny

Zapomínáte, kdy je u Vás v ulici blokové čištění? Bojíte se, že Vám odtáhnou automobil? Pokud jste si odpověděli ANO, tak právě pro Vás je nově v letošním roce připravena služba Čištění ulic.cz, která zajistí včasné informování o blokovém čištění ve Vaší ulici.

Jak služba funguje? Stačí se jednoduše zaregistrovat na stránkách www.cisteniulic.cz. Každý uživatel si zde zvolí formu zasílání informací o blokovém čištění, jednotlivé ulice, o jejichž čištění chce být informován a v neposlední řadě si nastaví předstih, se kterým mu budou zasílána upozornění. Zasílání upozornění formou mailu je pro registrované uživatele zdarma. Za informování o blokovém čištění, v jedné zvolené ulici, pomocí SMS zprávy zaplatí uživatel 20 Kč/rok.

„S ohledem na novelu zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, jsme povinni vrátit vozidlo na místo, odkud bylo odstraněno, nebo na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí viditelné z místa, odkud bylo vozidlo odstraněno. Pakliže je vozidlo vráceno na místo odtahu, TSML na základě pravidel P5/2016 vyúčtuje řidiči 3 000 Kč. Vím, že je to pro mnoho lidí vysoká částka a věřím, že právě zapojení města Loun do služby Čistění ulic.cz pomůže snížit počet odtahů“ uvedl jeden z důvodů zapojení města do služby starosta Radovan Šabata.

Součástí služby je i přehledná interaktivní mapa blokového čištění, ve které je možné seznam čištěných ulic filtrovat, řadit nebo v něm vyhledávat. Nespornou výhodou mapy je, že zobrazuje barevně odlišené úseky na základě počtu dní do čištění, díky čemuž snadno zjistíte, kam přeparkovat své auto.

Komise pro otevřenou radnici uvolnila ze svého rozpočtu částku 11 541 Kč potřebnou pro zapojení města Loun do služby Čištění ulic.cz na jeden rok. „Po skončení blokového čištění v roce 2017 budeme analyzovat data o počtu zapojených osob do služby. Na základě výsledků doporučíme radě města, zda v nastaveném systému pokračovat či nikoli“ uvedl k hodnocení projektu předseda komise pro otevřenou radnici Mgr. Pavel Janda.

Systém informování pomocí dopravních značek „zákaz stání“ s dodatkovou tabulkou „blokové čištění“ a uvedením data a času provedení v lokalitách blokového čištění zůstává. Dopravní značení je vždy nadřazené informativnímu oznámení ze služby Čištění ulic.cz.

Registrujte se na www.cisteniulic.cz a předejděte tak zbytečným nepříjemnostem!

4.4.2017 9:29:49 | přečteno 202x | Mgr. Kamila Jarolímková
 
Město Louny

Partnerská města

gemee logo mesto veneux znak
 
předchozí další
SSZML
Vrchlického divadlo
Měská knihovna
Městská pečovatelská služba
Domov pro seniory Louny
ZUŠ
Školní
J A Komenského
Kpt.  Jaroše
Prokopa Holého
Přemyslovců
ČSA
Šafaříkova
V domcích
Kpt Nálepky
Speciální
Dykova
Fügnerova
 

Městský úřad Louny
Mírové náměstí 35, 440 01 Louny
IČ: 00265209
DIČ: CZ00265209 

 
Telefon: +420 415 621 111
Fax +420 415621 000
Datová schránka: gc9bxmk
Kontakty MěÚ
Úřední hodiny
Elektronická podatelna 
 
Copyright © 2016 Městský úřad Louny
Public4u © 2000-2017
 
 
load